Домой Лента соцсетей Напередодні старту місцевих виборів вкрай необхідно допрацювати та роз’яснити багато положень виборчого...

Напередодні старту місцевих виборів вкрай необхідно допрацювати та роз’яснити багато положень виборчого законодавства — Юлія Ковалевська

1174
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

«Друзі, вчора, як співорганізатор заходу, мала можливість вести засідання — «Експертне обговорення норм Виборчого кодексу»», повідомила Юлія Ковалевська на сторінке Facebook.

Напередодні старту місцевих виборів існує нагальна необхідність конкретизувати та уточнити низку норм підписаного Президентом України Виборчого кодексу.
Про це йшлося на експертному обговоренні інновацій у вітчизняному виборчому законодавстві, яке відбулося 23 січня 2020 року в Києві на базі кафедри політичних технологій КНЕУ. Захід зібрав понад 120 учасників з Києва, Харкова, Херсона, Дніпра, Одеси, Миколаєва, Вінниці та інших міст України. У дискусії взяли участь члени Центральної виборчої комісії, зокрема заступник голови Сергій Дубовик, Юрій Буглак і Сергій Постівий, народні депутати Верховної Ради минулих скликань, депутати місцевих рад, політичні консультанти, політтехнологи, електоральні юристи,журналісти.

Учасники зустрічі заслухали інформацію представників ЦВК про роботу у напрямку підготовки до практичної реалізації норм Кодексу та пропозиції щодо удосконалення окремих його положень, доповіді політичних експертів: професора Володимира Смолянюка, політичних експертів Ігоря Душина, Юлії Ковалевської, Олександра Черненка, Антона Авксентьєва, Віталія Кулика, Владислава Дзивідзинського, Олександра Кочеткова та Олександра Модленка.

Доповідачі та учасники обговорення погодилися із тим, що народних депутатів України та громадськість слід інформувати про низку проблемних моментів Виборчого кодексу, та вносити в нього чисельні правки. Оскільки наявні у ньому протиріччя та неточності можуть не лише ускладнити виборчий процес, але й стати причиною судових розглядів. Також висока імовірність редагування тексту Кодексу після прийняття закону про децентралізації, можливих змін до Конституції України. Виникає гостра потреба й в офіційних коментарях ЦВК до його остаточної редакції.

Присутні взяли участь у дискусії щодо окремих питань налагодження ефективної комунікації між суб’єктами виборчого процесу, підвищення рівня політичної культури кандидатів та виборців, використання кращих практик організації виборчого процесу в інших країнах.
Солідарною була точка зору експертів щодо необхідності організації системного навчального процесу у середовищі учасників виборчого процесу, підвищення кваліфікаційного рівня членів виборчих комісій, у тому числі, шляхом навчання та сертифікації, відповідно до стандартів ЦВК та світової практики.

Співорганізаторами засідання стали III Конференція політтехнологів та політконсультантів України, Український інститут менеджменту та аналізу політики, громадська організація «Ліга Виборців», Український інститут майбутнього за підтримки кафедри політтехнологій КНЕУ ім. В. Гетьмана та каналу «Інтервізор».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ