Домой Важные новости Харківські депутати звернулись до керівництва «Укроборонпрому» задля вирішення ситуації із Харківським авіазаводом

Харківські депутати звернулись до керівництва «Укроборонпрому» задля вирішення ситуації із Харківським авіазаводом

591
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

На цьому тижні кількасот працівників Харківського авіаційного заводу перекрили пішохідний перехід на зупинці Сокольники по вулиці Дерев’янка та Білгородське шосе.

Співробітники вимагають виплатити заборгованість по заробітній платі. Учасники зборів тримали транспаранти з написами «ХАЗу — зарплату», «ХАЗу — роботу», «Вимагаємо виплатити заборгованість із зарплати та списання боргів авіаційного заводу».

Пікет організувала первинна профспілкова організація авіаційного виробничого підприємства.

Харківські депутати звернулись до керівництва Укроборонпрому, аби вирішити ситуацію з ХАЗом. Про це заявила голова фракції “Слуга Народу” у Харківській обласній раді Тетяна Єгорова-Луценко.

За її словами, розуміючи критичність ситуації із невиплатою заробітних плат, вона звернулась до народного депутата України, голови міжфракційного об’єднання “Слобожанщина” Павла Сушка.

“Наразі відновлення роботи ХДАВП та виплата заробітних плат – важливе питання для нас, як депутатів. Ситуацію потрібно вирішувати негайно – для цього я, як голова фракції “Слуга Народу” у Харківській обласній раді оперативно звернулась до депутатів Верховної Ради, зокрема, голови МФО «Слобожанщина» Павла Сушка з приводу заборгованості. Переконана – з допомогою консолідації з народними депутатами цю ситуацію вдасться вирішити вже найближчим часом” – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

Павло Сушко у відповідь на звернення написав листи гендиректору державного концерну “Укроборонпром” Юрію Гусєву Уроборонпрому та прем’єр-міністру України Денису Шмигалю аби вони невідкладно вжили заходів з вирішення питання Харківського авіазаводу, фінансових та соціальних проблем ХДАВП.

“Через відсутність замовлень та значні збитки на підприємстві скорочується чисельність працівників, заборгованість з виплати заробітної плати зростає, напруження у трудовому колективі посилюється та стає неконтрольованим. Я звернувся до кабміну та Укроборонпрому з проханням надати допомогу щодо залучення підприємства до виконання державного оборонного замовлення, відновлення серійного виробництва АН-74та реалізації літаків АН-140-100 з високим ступенем готовності» — підкреслив Павло Сушко.

Наразі обидва листи перебувають на розгляді керівництва Кабінету Міністрів та «Укроборонпрому».

Харківський авіаційний завод — підприємство авіапромисловості України повного циклу робіт з серійного виробництва, доопрацювання та технічного обслуговування в процесі експлуатації вироблених літаків. В даний час завод заборгував близько 4 млрд гривень, в тому числі борг перед державою — 2 млрд. З 2012 року ХАЗ простоює без державних замовлень, останній літак був випущений в 2014 році.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ