Домой Лента соцсетей Експерти очікують відставку О. Гончарука та втрату лідерства ПП «Слуга народу» на...

Експерти очікують відставку О. Гончарука та втрату лідерства ПП «Слуга народу» на місцевих виборах 2020

2048
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Вивчення думки політичних експертів, політичних оглядачів та політтехнологів України з приводу актуальних внутрішньополітичних подій на початку нового політичного сезону презентувала громадська організація «Ліга Виборців» на своєї сторінці у Facebook.

Опитування стосувалося двох тем. Експертам пропонувалося висловитися щодо здатності нинішнього Кабінету Міністрів утриматися до кінця року, а також рівня репутаційних втрат влади внаслідок скандалу з т. зв. «плівками Гончарука». Інша група запитань стосувалася окремих аспектів децентралізації влади, адміністративно-територіальної реформи та місцевих виборів, які заплановано на жовтень цього року.

Так, 58,3% політичних українських експертів вважають, що уряд Олексія Гончарука буде відправлено у відставку продовж цього року. Такі дані були отримані у результаті проведення опитування політичних експертів, політичних оглядачів та політтехнологів України, проведеного ГО «Ліга виборців». В те, що нинішній Кабмін утримається при владі до кінця року вірять лише 12,5% опитаних, ще 29,2% вважають, що можлива заміна окремих фігур у міністерських кріслах, за умови одночасного збереження О. Гончаруком власної посади.

Причому, скандал з оприлюдненням записів розмов за участю прем’єр-міністра може й не стати основною причиною для його можливої відставки. Так, на запитання: «Оцініть, бути ласка, можливі репутаційні ризики для влади у зв’язку із справою «плівок Гончарука». Від 5 – найбільші репутаційні втрати, до 1 – жодних наслідків». Лише 4,16% опитаних експертів переконані, що влада понесла значні репутаційні втрати. Ще 16,7% вважають, що репутаційні втрати мали місце. Натомість 79,4% респондентів обрали варіанти від «3», до «1», які передбачають, що наслідки для репутації влади не будуть занадто серйозними, у тому числі 16,7% експертів вважають, що не слід очікувати жодних репутаційних наслідків від скандалу із незаконним прослуховуванням розмов керівництва Кабміну.

Стосовно питань майбутніх місцевих виборів 2020 р., більшість політичних експертів вважає, що ПП «Слуга народу» не вдасться встановити контроль над більшістю обласних рад після їх проведення.

Такі висновки можна зробити з опитування політичних експертів, політичних оглядачів та політтехнологів України, проведеного ГО «Ліга виборців». Зокрема, 62,5% опитаних переконані, що «слугам народу» вдасться здобути перемогу на місцевих виборах менше, ніж у 50% обласних рад. Крім того, 20,8% учасників дослідження вважають, що нинішня партія влади може перемогти а абсолютній меншості рад, або взагалі ніде.

4,2% експертів очікують, що ПП «Слуга народу» здатна перемогти на виборах до більшості обласних рад, а 8,3% вважають, що керівництво «Слуги народу» не буде займатися виборами, зробивши ставку на контроль над місцевими радами з боку префектів.

Запитання передбачало можливість надання відкритої відповіді. З огляду на це була сформульована думка: «Залежить від дати проведення виборів, чим пізніше вони будуть, тим менше шансів у «слуг»».

Також 41,7% опитаних вважають, що місцеві вибори відбудуться цього року за новим Виборчим Кодексом в його нинішньої редакції, або з незначними правками. Така ж кількість респондентів схиляються до думки, що виборчий процес пройде за новим Виборчим Кодексом, але кардинально зміненим до початку виборчого процесу. Лише 4,2% очікують, що вибори відбудуться згідно із Законом України «Про місцеві вибори» 2015 року. Ще 12,4% респондентів обрали варіант «Важко відповісти».

Думки експертів розділилися у питанні оцінки інституту префектів, як джерела конфліктів між виконкомами і депутатами місцевих рад. 29,2% опитаних вважають, що конфлікти можливі іноді, в окремих регіонах. Натомість 33,3% прогнозують, що такі конфлікти будуть постійними. 25% схиляються до думки, що більшості випадків префектам вдасться домовиться з регіональними елітами. Ще 12,5% очікують, що повноваження інституту префектів в ході доопрацювання змін до Конституції України будуть значно урізані, що зробить малоймовірним конфлікт за їхньою участю.

ГО «Ліга виборців» проводила дослідження з 23 по 30 січня 2020 року методом індивідуального анкетування.

У дослідженні взяли участь політтехнолог Олексій Голобуцький, політичний консультант Кость Бондаренко, політтехнолог Андрій Золотарьов, політичний консультант Дмитро Джангіров, політолог Михайло Чаплига, політолог Олександра Решмеділова, політичний консультант Віталій Кулик, політолог Олеся Яхно, політолог Руслан Бортнік, політичний консультант Ігор Душин, політичний консультант Микола Спірідонов, політтехнологі Олег Постернак, соціолог Юрій Гаврилечко, політолог Андрій Мішин, політичний аналітик Руслан Бізяєв, журналістка Олена Маркосян, філософ Віталій Заблоцький, політолог Валентин Якушик, медіа-експерт Олена Бондаренко, політтехнолог Владислав Дзівідзінський, політичний консультант Олена Дьяченко, політолог Сергій Белашко, доктор політичних наук Володимир Смолянюк, політичний консультант Катерина Одарченко.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ